Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Březen:

Virtuální veletrh práce opět nabídne stovky volných pozic (MediaFax)

Agenturu Mediafax o tom informovala marketingová manažerka projektu Lucie Slaninová ze spolecnosti Monster Worldwide CZ. Práci budou online nabízet přední zaměstnavatelé, jako jsou společnosti Accenture, ArcelorMittal (apod.). "Počet firem, které budou nabízet volné pracovní pozice, je 30," doplnila Slaninová. Nabízených pracovních pozic by mělo být zhruba 1200. Podobně jako na loňském veletrhu budou lidé i letos moci nejen chatovat s náborovými pracovníky a navštívit jejich semináře, ale také si naplánovat virtuální pohovor s personalistou přímo ve virtuálním prostředí veletrhu."Práci si může každý hledat z pohodlí domova 24 hodin denně, nikam nemusí jezdit. Dostane okamžitou odezvu na reakci na inzerát. Může se účastnit online chatů a seminářů, zanechat životopis u kteréhokoliv virtuálního stánku firmy," vyjmenovala Slaninová některé z hlavních výhod virtuálního veletrhu. Web www.dnyprace.cz umožní i vyplnění krátkého orientačního testu s virtuální průvodkyní. Účastníky nasměruje přímo k firmám, které hledají právě kandidáty s danými zkušenostmi.

"Celý veletrh bude v novém designu běžet na nové a rychlejší platformě, bude ozvučen reálnými zvuky a bude dokonale propojen se sociálními sítěmi jako je Facebook, Twitter nebo LinkedIn," popsala Slaninová. K účasti na veletrhu zájemci o práci nepotřebují žádné specifické technické vybavení. "Stačí připojení na internet (ADSL) a nainstalovaný flash player, který má dnes již každý počítač," dodala Slaninová. Letošní ročník virtuálního veletrhu je druhý v pořadí, ten loňský během týdne zaznamenal 90 tisíc unikátních návštěvníků. Hlavním partnerem projektu je Eures - portál pro evropskou integraci ministerstva práce a sociálních věcí.

Podle organizátorů je virtuální veletrh určen pro všechny, kdo hledají nové zaměstnání nebo přemýšlejí o změně. Návštěvníci mohou komunikovat online s vystavujícími společnostmi, nechat jim svůj životopis, zjistit si o nich všechny možné informace, stáhnout si materiály, navštívit jejich webové stránky a nechat si poradit. Každý zaměstnavatel má k dispozici svůj vlastní, plně vybavený e-stánek s recepcí a personálem, videomístností a místností "kariéra u nás". V každé z místností budou pro návštěvníka připraveny informace o aktuálních nabídkách práce, společnosti samotné a její firemní kultuře i nabízených benefitech.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.4.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:17.