Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Březen:

Propuštěným pomáhá Restart. Pád na dlažbu pak není tak tvrdý (MF Dnes)

Účastníci projektu jsou proškoleni s cílem rychleji nalézt nové uplatnění. "Všechny projektové aktivity směřující k nalezení nového pracovního uplatnění jsou poskytovány bezplatně," řekla za sdružení Restart Katrin Hromádková. Propouštění zaměstnanci mohou v rámci projektu absolvovat čtyři školení - Poznej sám sebe, Pracovněprávní minimum, Finanční gramotnost a Uplatnění na trhu práce. Poté mohou být zařazeni do některého z počítačových rekvalifikačních kurzů nebo do ekonomicky zaměřené rekvalifikace.

"Školení i rekvalifikace probíhají během výpovědní doby, započaté školení a kurzy mohou klienti dokončit i po ukončení pracovního poměru," dodala Hromádková.

V rámci projektu je možné využít i psychologickou pomoc či radu. Na celé Vysočině může být takto podpořeno až tisíc zaměstnanců. Na začátku letošního roku do projektu vstoupilo 110 propouštěných lidí. Projekt je zajímavý i pro zaměstnavatele, ti mohou obdržet až 24 tisíc korun měsíčně na osobu v době, kdy se jejich zaměstnanec bude projektu účastnit. Projekt je financovaný z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 28.3.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:30.