Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Březen:

OECD: Státy by měly prodloužit věk odchodu do důchodu (MediaFax)

Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters. Organizace ve zprávě uvedla, že země po celém světě budou muset zvýšit věk odchodu do důchodu, a to přestože tento krok u obyvatel čelí hluboko zakořeněné opozici.

"I když to bude pro lidi, kteří nechtějí, velmi těžké, pracovat déle je nejméně bolestivou možností," domnívá se ředitelka oddělení pro sociální politiku OECD Monika Queisserová. "Existuje riziko, že v odlišném případě nebude dostatek příjmů," dodala.

Standardní doba odchodu do důchodu se ve většině zemí OECD pohybuje na úrovni 65 let, ale mnoho lidí přestává pracovat dříve. Muži odchází do penze okolo 63 až 64 let, zatímco ženy v 62 letech.Vzhledem ke skutečnosti, že průměrná délka života se prodlužuje, dřívější odchod do důchodu přestane být normou a lidé by měli pracovat do zhruba 66 let. Podle OECD by se "efektivní" věk odchodu do důchodu měl dostat na úroveň 66,6 let pro muže a 65,8 let pro ženy.Vedle posunutí věku odchodu do důchodu by se země měly zaměřit i na vypracování takových politik, které by pomohly nejchudším důchodcům a podpořily soukromé systémy spoření, uzavřela Queisserová.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.3.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 11:45.