Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Březen:

Sleva na dítě v příštím roce stoupne o 150 korun (MediaFax)

Vláda se podle slov premiéra rozhodla použít horní hranici tohoto odhadu, z čehož vychází i výše daňové slevy. Rodič si tedy bude moci od daní ročně odečíst 13 404 korun, což odpovídá dvanáctinásobku budoucí výše daňové slevy. Na základě těchto výpočtů se budou provádět valorizace i dalších sociálních opatření. Přesná kvantifikace však bude podle ministra práce a sociálních věcí známá až ve druhé polovině letošního roku. "Jsme přesvědčeni, že 150 korun je vyvážený kompromis s koaličními partnery," poznamenal ministr dopravy Vít Bárta (VV). Podle vyjádření všech tří zúčastněných ministrů by toto opatření mělo rodinám s dětmi zcela kompenzovat náklady, které jim vzniknou v důsledku zvýšení snížené sazby DPH o čtyři procentní body na 14 procent, které má začít platit od ledna příštího roku. Sleva na dítě funguje tak, že od vypočtené daně, která odpovídá 15 procentům tzv. superhrubé mzdy, si poplatník odečte všechny slevy, na které má nárok. Každý poplatník má nárok na slevu na poplatníka, která činí 1970 korun měsíčně. Sleva na dítě je v současnosti 967 korun měsíčně a právě tato částka stoupne o 150 korun.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.3.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 05:18.