Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Březen:

Vozíčkáři ve firmách stínují manažery (MF Dnes)

"Strávil jsem na ministerstvu zahraničí celkem třicet hodin. Za tu dobu jsem stihl zhruba dvanáct schůzek na různých odborech, kde mě celkem dopodrobna seznámili s náplní práce zaměstnanců. Poznal jsem, jak úřad funguje. Vzhledem k tomu, že jsem absolvent oboru mezinárodní vztahy a evropská studia, byla pro mě stáž přínosná," říká Štěpán Beneš. Mile ho překvapily bezbariérové úpravy Černínského paláce, ve kterém ministerstvo sídlí. "Pan ministr Schwarzenberg mě požádal, abych vypracoval zprávu, co by se ještě dalo zlepšit. To jsem udělal a věřím, že nezůstane jen u slov. Není toho moc, co je potřeba pro handicapované v této budově upravit, jen detaily," říká Štěpán Beneš. Uvolní-li se volné místo, budu o ně usilovat.

Účastníci projektu mají šanci zapůsobit na zaměstnavatele a domluvit si případné uplatnění. "V tuto chvíli mají na ministerstvu stop stav, ale pokud by se uvolnilo místo, rád se do konkurzu přihlásím. Líbilo se mi tam," dodává Štěpán Beneš.

Do prvního kola projektu, který odstartoval před pár týdny, se přihlásilo sedmnáct studentů, dvanáct jich bylo vybráno. Dva už mají stáž za sebou, další se právě školí u společnosti Microsoft, na Letišti Praha, na Úřadu vlády, na ministerstvu práce a sociálních věcí či v Národní knihovně. "Zaměstnavatele vybíráme podle studovaných oborů uchazečů a důraz klademe na bezbariérovost. Z projektu vypracujeme na jaře první výstup a v případě úspěšnosti projektu budeme vyhlašovat další kola," říká Eva Hajdušková z Konta bariéry.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 10.3.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 13:39.