Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Březen:

Video a skripta zdarma. Kurzy už navštívily stovky maminek (MF Dnes)

"S kurzem, organizací i prací lektora jsem velmi spokojená. Na hodiny se těším," říká jedna z účastnic. "Baví je to. Vysokoškoláci by řekli: 'Dědku plesnivá, nezdržuj. Naval titul a zmiz!' Ale maminky si kurzů váží. Do školy přicházejí připravené," líčí Červenka.

Většina zájemkyň a zájemců se hlásí na čtveřici základních kurzů- Windows a Průzkumník, Word, Excel a Internet s poštou. Každý se koná jednou týdně. Má tři lekce po čtyřech vyučovacích hodinách, které trvají pětačtyřicet minut. Jeden kurz trvá dvanáct týdnů, což jsou téměř tři měsíce. "Účastníci těchto počítačových kurzů k učení používají hlavně videa. Na internetu jsou volně ke stažení.Můžou se na ně dívat doma a pořád dokola. Učí se a od dětí se vůbec nemusí vzdalovat," vysvětluje Petr Červenka hlavní přednost kurzu. "Jednou za týden přijdou do školy. Procvičí si, co se naučili, přitom jim lektoři vysvětlí, co jim není jasné," říká. "Jeden tisíc a sto maminek už jsme odškolili. Počítáme, že další tři nebo čtyři stovky ještě odškolíme," dodává Červenka.

Závěrečné zkoušky jsou dobrovolné. Když je absolventi kurzu splní, získají osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností. Zájemci o počítačové kurzy se mohou přihlásit na telefonním čísle 596 993 203.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.3.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:46.