Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Zahraniční vztahy a EU » Mezinárodní vztahy » Dvoustranná spolupráce:

Nizozemsko

Největším nizozemským bilaterálním partnerem je Ministerstvo sociálních věcí a zaměstnanosti, se kterým probíhá výměna informací a zkušeností formou konzultací, seminářů a studijních pobytů expertů obou stran. Na spolupráci se podílí rovněž nizozemské Ministerstvo zdravotnictví, sociální péče a sportu. Nizozemská vláda dále nově schválila program Matra-flex, ve kterém MPSV požádalo o zařazení projektů spolupráce v oblasti pracovní rehabilitace, profesního vzdělávání a integrace starších osob na trhu práce. Pracovníci MPSV se dále zúčastňují výukových kurzů nizozemské vlády "Sociální věci/zaměstnanost", "Strukturální fondy" a "Komunikace s veřejností" v programu MTEC (Matra Training for European Cooperation). V poslední době se uskutečnily tyto významné bilaterální akce:

  • Návštěva ministra sociálních věcí a zaměstnanosti A.J. de Geuse - květen 2004 (Praha)
  • Seminář v oblasti sociálních služeb - říjen 2004, duben a říjen 2005
Autor: Odbor 71
Poslední aktualizace: 17.7.2007

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:16.