Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Únor:

Hledá se generální ředitel centrálního úřadu práce (LN)

Největší reorganizace za 20 let

"Ministerstvo práce a sociálních věcí přistoupilo k interním výběrovým řízením zejména z toho důvodu, že dochází k největší reorganizaci struktury úřadů práce za posledních dvacet let," uvedla Plívová.

MPSV prý tedy považuje za prvořadé pověřit vedením lidi s detailní znalostí vedení a řízení úřadů a s jejich agendou.

"Až v případě, že bychom neuspěli a v průběhu interních řízení nevybrali vhodné kandidáty, jsme připraveni tato výběrová řízení otevřít a hledat i vně úřadů práce," dodala Plívová.

Zájemci se mohou hlásit do konce tohoto týdne. Do konce příštího týdne by pak měla být ustavena výběrové komise, v níž zasedne první náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška, náměstek ministra práce a sociálních věcí pro politiku zaměstnanosti a trh práce Karel Machotka a tři nezávislí externisté. Souběžně s tím byla vypsána předběžná výběrová řízení na vedoucí funkce na úrovních krajů. Zde se do řízení mohou hlásit nejen stávající ředitelé úřadů, ale také jejich zástupci.

Spojovat má 77 úřadů

Centrála úřadu práce by podle Plívové měla mít 30 až 40 zaměstnanců. V jeho čele usedne generální ředitel, kterému budou podřízeni náměstek spravující věcné agendy týkající se zaměstnanosti a státní sociální podpory a ředitel kabinetu úřadu, který bude mít na starosti organizační záležitosti. Tedy například rozpočet, hospodaření či personální agendu. Úřad by měl sídlit v nynějších prostorách ministerstva práce a sociálních věcí, konkrétně na Karlově náměstí v Praze.

Zákon umožňující zřízení centrálního úřadu práce dnes schválila Poslanecká sněmovna. Návrh podpořila již podruhé poté, co ho vetoval Senát. Norma teď míří k podpisu prezidenta Václava Klause. Měla by platit od dubna. Nyní existuje 77 samostatných úřadů práce s 250 pracovišti zaměřenými na zaměstnanost a se zhruba 400 pobočkami státní sociální podpory. Podle nového zákona vznikne pražské ředitelství úřadu práce, 14 krajských poboček a kontaktní pracoviště ve 226 pověřených obcích.

Zdroj: LN

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.2.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:57.