Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Únor:

Absolvovali kurz, pak našli práci (Právo)

"Při hledání nového zaměstnání byli úspěšnější absolventi individuálních specifických kurzů, jako je například řidič elektrovozíku, zemních strojů, svářeči nebo manikérky a pedikérky. Do tří měsíců od dokončení rekvalifikace našlo práci 58 procent těchto uchazečů," uvedla mluvčí úřadu Eva Maříková.

Jako nejúspěšnější se ukázala profese řidič. Do půl roku po kurzu našlo práci 84 % uchazečů. "Úspěšní byli rovněž rekvalifikovaní svářeči, kteří se do šesti měsíců uplatnili v 77 %," dodala mluvčí. Zaměstnání získalo po ukončení rekvalifikace patnáct absolventů těchto kurzů.

Uplatnění na trhu práce našla třetina uchazečů o zaměstnání. Nejúspěšnější byli absolventi kurzů sociálních služeb, kteří se uplatnili v 66 %. Zedníci měli do šesti měsíců po ukončení rekvalifikace poloviční úspěšnost, zámečníci třetinovou.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 11.2.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:42.