Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Leden:

Z dotací proti nezaměstnanosti je vyčerpána víc než polovina (ČTK)

Firmy, organizace i jednotlivci mohou v rámci programu předkládat projekty, jejichž cílem je například nabídnout práci znevýhodněným skupinám obyvatel nebo zvyšovat kvalifikaci zaměstnanců. Do současné chvíle bylo vypracováno 8456 projektů v celkovém objemu 69,86 miliardy korun. "To už nyní překračuje možnosti programu," uvedla ředitelka Odboru řízení pomoci z Evropského sociálního fondu na MPSV Iva Šolcová.

Nejčastějšími žadateli, asi z jedné poloviny, jsou soukromé firmy, čtvrtinu projektů předložily neziskové organizace. Z objemu financí mířila více než polovina vyčleněných prostředků do projektů předkládaných státem a jeho institucemi a třetina prostředků krajům.

Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost funguje od roku 2007, financován je z Evropského sociálního fondu. Na období 2007 až 2013 v něm bylo pro Česko vyčleněno 1,84 miliardy eur (zhruba 44,6 miliardy Kč). Česká republika k této částce přidává ze státního rozpočtu dalších 320 milionů eur.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.1.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 08:33.