Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Leden:

MPSV začne s nezaměstnaností bojovat televizní kampaní (MediaFax)

Televizní spoty se zaměřují na vybrané skupiny nezaměstnaných. Například na matky s dětmi, absolventy škol, starší muže, kteří potřebují rekvalifikaci. Rovněž i na podnikatele, kteří chtějí zvýšit konkurenceschopnost své firmy. "Zaměřujeme se na cílovou skupinu lidí v produktivním věku, kteří chtějí být součástí pracovního trhu. Celkově se zajímáme o všechny, kteří mohou být sociálně vyloučeni. Speciální pozornost věnujeme lidem nad 50 let, lidem se zdravotním handicapem, mladým lidem do 25 let," vyjmenovala Šolcová.

Žádat o finanční prostředky mohou nezaměstnaní či podnikatelé po vyhlášení výzvy k předkládání projektů na webových stránkách www.esfcr.cz. Celkem má operační program k dispozici asi 54 miliard korun z evropských fondů. "Dosud nám bylo předloženo asi osm tisíc projektů v celkovém objemu asi 70 miliard korun. Z těch osmi tisíc projektů máme vybráno přes 2 500 projektů," uvedla Šolcová.Dva televizní spoty, které trvají asi 30 sekund, stály 15 milionů korun. Od konce ledna je budou vysílat všechny programy České televize, TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima Cool, TV Barrandov a tzv. AT Adults kanály jako jsou například Hallmark, TV Óčko, TV Public nebo CS Film. Kreslené televizní spoty pracují s motivem začarovaného kruhu.

Každý z nich vypráví dva příběhy lidí, kteří se na trhu práce dostali do svízelné situace. Spoty televize nasadí 31. ledna, vysílat je budou do konce března. "Nezaměstnanost v České republice je 9,8 procent. V současné době registrujeme 572 000 uchazečů o zaměstnání. To je o 10 400 osob více než na konci prosince. Počet volných pracovních míst je 31 600, na konci prosince jich bylo 30 800," vyjmenoval první náměstek MPSV Vladimír Šiška. Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost je zaměřený na snižování nezaměstnanosti prostřednictvím aktivní politiky trhu práce a profesního vzdělávání, na začleňování sociálně vyloučených obyvatel zpět do společnosti, na zvyšování kvality veřejné správy a mezinárodní spolupráci v uvedených oblastech.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.1.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 00:14.