Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Leden:

Jaromír Drábek: Důchodová reforma podle odborů, Ozvěny dne (Radiožurnál)

Moderátor (Martin Křížek):
Ponechat pojistné v˙celé výši ve státním důchodovém pilíři, v˙penzijních fondech spořit jen dobrovolně a s˙významným příspěvkem státu a podporou zaměstnavatelů. Tak by podle odborů měl vypadat základ důchodové reformy. Podrobně svůj dokument, který už představila na tripartitě, Českomoravská konfederace odborových svazů zveřejní právě dnes. I když se její představa reformy penzí od návrhů, které má zatím k˙dispozici vláda, liší, ministr práce Jaromír Drábek je ochoten o ní diskutovat.

Host (Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí):
Jestli ten základní návrh upřednostňuje nebo počítá s˙tím, že se část prostředků, které jsou dnes odváděny do průběžného pilíře, použije na kapitálové spoření, tak to je prostě jeden pohled. Pokud odbory navrhují, aby ten příspěvek do průběžného pilíře zůstal na dnešní výši a to doplnění se vyřešilo transformací dnešního penzijního připojištění, to je prostě relevantní pohled, který má svůj smysl, je opřený o argumenty a je jenom potřeba zvážit všechna pro a proti a vybrat tu nejlepší variantu.

Zdroj: Radiožurnál

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.1.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 04:53.