Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Leden:

Rodiče budou moci měnit délku rodičovské dovolené (MediaFax)

V sobotním vydání o tom píše Mladá fronta Dnes. Celkově by rodič dostal zhruba stejně peněz, ať bude doma dva, tři či čtyři roky.Je to další fáze rozvolňování rodičovské dovolené, na níž se už dnes mohou vystřídat oba rodiče - tato možnost se měnit nebude. Mezi změny chystané změny v rodinné politice patří také několik novinek týkajících se hlídání nejmenších dětí, kde je zatím nabídka nedostatečná, případně drahá. Rodiče, častěji jsou to matky, tak nemají šanci vrátit se do práce, i kdyby chtěli, protože hlídání nenajdou nebo se jim nevyplatí.Pro rodiče dětí mezi dvěma a třemi roky věku se zmírní omezení docházky do školky, které podmiňuje rodičovský příspěvek. Dosud mohli dát dítě do jeslí či školky pětkrát měsíčně, teď to bude 46 hodin čistého času. "Jde o překlenovací řešení, kdy neexistuje dostatečná nabídka finančně dostupných služeb péče o děti, a rodičovský příspěvek tedy může být využit k placení nákladných služeb soukromníků," vysvětluje Miroslav Macela z ministerstva práce.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 17.1.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 10:38.