Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Leden:

V Rožnově pomáhají lidé bez práce (Právo)

Veřejná služba funguje v Rožnově pod Radhoštěm již třetím rokem. Město uzavírá vždy na jeden kalendářní rok smlouvy s občany, kteří pracují především na očistě města.

"Veřejná služba je nabídkou práce pro občany, kteří dlouhodobě setrvávají ve stavu hmotné nouze a kterým v průběhu času klesl příspěvek na živobytí na 2020 korun, tzv. existenční minimum. Pokud občané Rožnova odpracují formou veřejné služby alespoň dvacet hodin měsíčně, bude jim vyplácen příspěvek na živobytí ve výši 3126 korun, což je životní minimum. Když odpracují třicet hodin v měsíci, bude příspěvek navýšen o bonus a vyplácen ve výši 3679 korun," popsal vedoucí odboru správy majetku Jaroslav Polášek.

"Je dobré, že ti, kteří někdy i ne vlastní vinou přišli o práci a o příjmy pro své rodiny, mají možnost navýšit svůj měsíční příjem z existenčního na životní minimum a současně se neizolují od pracovního kolektivu. Jejich práce je hodně vidět, určitě i občané Rožnova vnímají, že jsou v létě i v zimě uklizeny chodníky a další komunikace," řekla starostka Rožnova Markéta Blinková.

Veřejná služba pro občany v hmotné nouzi je výhodná pro obě strany. Občané si mohou přivydělat finanční prostředky a město zaplatí pouze pojištění a ochranné a pracovní pomůcky.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 17.1.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:39.