Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2011 » Leden:

Kde přebalit a nakojit dítě? Na magistrátu (MF Dnes)

Místa přátelská rodině začala radnice budovat vloni. Po Hradci jich je zatím pět, matky se mohou o svoje děti postarat například v budově magistrátu nebo v infocentru na Gočárově třídě. Během února mají přibýt tři nová, další jsou v plánu do budoucna. Místnost pro matky s dětmi na hradeckém magistrátu je vymalována teplými barvami a na poličkách je plno hraček. V pokoji je pult na přebalení, ale i mikrovlnná trouba, v níž mohou dětem ohřát jídlo, a pohovky, na nichž mohou děti v klidu nakojit.

"Místnost je stále otevřena, chodba před ní je sledována kamerou. K vytvoření místa pro matky jsme se inspirovali v Brně," říká Baldrychová. Kolik matek koutek využívá, ale neví. Místnost slouží zatím necelý rok a ještě se úplně nedostala do povědomí návštěvnic úřadu.

V roce rodiny plánuje radnice hned několik akcí, na které chce nalákat rodiny z Hradce Králové i odjinud. Magistrát už zveřejnil seznam programů, které budou probíhat v prvním pololetí. Letos bude v krajském městě vycházet také řada materiálů pro rodiny s dětmi. Jedním z nich bude rodinný průvodce po Hradci Králové pro dobrodružné děti a rodiče.

"Smyslem roku rodiny je mimo jiné prezentovat pestrou nabídku služeb, které může rodina v našem městě využít," uvádí náměstek primátora Martin Soukup, který měl v uplynulých osmi letech na starost oblast sociálních věcí.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 5.1.2011

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 02:25.