Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Prosinec:

Hradecký kraj investoval do sociální oblasti 220 miliónů (Právo)

"Z rozpočtu Královéhradeckého kraje šlo na investice v sociální oblasti v letošním roce více než 140 miliónů korun, dalších přes 80 miliónů se nám podařilo získat ze státního rozpočtu. Kraj se snaží postupně vylepšovat zázemí všech domovů pro seniory a ústavů sociální péče, aby nabízely lidem, kteří potřebují pomoc, co možná nejlepší péči," řekl krajský radní Miroslav Uchytil (KDU-ČSL).

Na podzim byla dokončena akce dostavba Domova důchodců Albrechtice nad Orlicí pro 24 klientů s Alzheimerovou nemocí. Jde o tři samostatné objekty, každý pro osm klientů. Najdou zde kvalitní prostředí domáckého typu, které napomůže jejich léčbě. Celková kapacita domova se zvýšila na 81 lůžek.

Rovněž na podzim skončila rekonstrukce a přístavba Domova důchodců v Polici nad Metují za téměř 100 miliónů korun. Díky stavebním úpravám se zvýší komfort klientů domova a jeho kapacita se rozšíří o 22 lůžek na celkových 64. Za devět miliónů korun byla koncem roku rekonstruována střecha s vestavbou podkroví v Ústavu sociální péče v Chotělicích.

Řadu dalších staveb kraj v letošním roce zahájil a počítá s jejich dokončením v roce 2011. Jde například o přístavbu nového ubytovacího objektu v areálu Domova důchodců Černožice za více než 60 miliónů. Hotová by měla být v průběhu léta 2011 i rekonstrukce Domova pro seniory ve Vrchlabí, jejíž náklady se vyšplhají asi na 34 miliónů. Do příští zimy bude hotové i zateplení Ústavu sociální péče v Hajnici, které bude stát kolem deseti miliónů.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 30.12.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:32.