Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Prosinec:

Na přestavbu domova důchodců ve Ždírci dá stát 37 milionů Kč (ČTK)

Kraj ještě připravuje další projekt, který se týká přístavby ždíreckého domova. "Z původních 104 lůžek, které byly před rekonstrukcí, bychom jich tam teď měli jen kolem 53, což by bylo provozně neudržitelné," vysvětlil Joukl. Díky novému pavilonu se kapacita zvýší asi na 86 lůžek. I tuto stavbu by podle Joukla mělo dotovat ministerstvo práce a sociálních věcí.

Stovka obyvatel ždíreckého domova byla před několika měsíci dočasně přestěhována do Havlíčkova Brodu. Pokoje pro seniory v Brodě kraj připravil v areálu bývalé nemocnice.

Kraj zřizuje 12 domovů pro seniory. Bydlení se brzo zlepší ve Velkém Meziříčí na Žďársku, kde se právě dokončuje nový domov pro seniory s více než 90 lůžky. "Domov máme komplet celý postaven, máme zkolaudováno. To znamená, že celá budova je připravená. Už se tam jen bude dávat nábytek," popsal situaci Joukl.

Náklady na stavbu meziříčského domova se pohybují kolem sta milionů korun; i tuto stavbu dotuje stát. Domov důchodců ve městě je ve ve starém domě, který byl kdysi postaven pro administrativní účely. Lidé tam jsou ubytováni i ve čtyřlůžkových pokojích bez vlastního sociálního zázemí.

Další domov důchodců na Vysočině staví od letoška s finanční podporou ministerstva práce a sociálních věcí soukromý investor v Jihlavě. Rekonstrukce jedné budovy bývalé továrny Tesla bude ukončena v létě 2011. Stavební práce budou stát zhruba 80 milionů korun, dotace pokryje 65 procent nákladů.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 22.12.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:46.