Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Prosinec:

Nové středisko bude v Ostravě pomáhat sociálně vyloučeným rodinám (ČTK)

Kvůli krizové sociální situaci, kterou rodiče nedokážou bez cizí pomoci zvládnout, je podle představitelů charity ohrožený vývoj jejich dětí. Hlavně těmto rodinám jsou určeny služby střediska Horizont. "Jedná se zejména o výchovné a vzdělávací činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutickou činnost a pomoc při uplatňování práv těchto lidí," uvedl ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo.

V Horizontu už funguje klub pro děti a mládež, do kterého chodí denně kolem 20 dětí. "Počet dětí se zvyšuje. Stejný počet klientů má také naše terénní poradenství. Ohlasy z okolí jsou veskrze pozitivní," sdělil vedoucí nového střediska Filip Habrman. Dodal, že od nového roku plánuje středisko spolupráci s místní školou.

Působení střediska podle představitelů charity vychází ze zkušeností Vesničky soužití, v níž žijí pohromadě Romové s příslušníky většinové populace. "Činnost Horizontu vychází z našich dlouhodobých zkušeností se sociálně vyloučenými rodinami, především romskými. Úspěšné strategie a metody práce nyní přenášíme do nové lokality," uvedl vedoucí Vesničky soužití Miroslav Hodeček.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 21.12.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:18.