Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Prosinec:

Úrazovým pojišťovnám by měly klesnout marže, požaduje Rada vlády (ČTK)

Zákon o úrazovém pojištění zaměstnanců, který počítá s vyčleněním prostředků na prevenci a rehabilitaci, totiž podle Plívové začne platit až v roce 2013. Do té doby je nutné zajistit finance jinak. "Právě snížení marží komerčních pojišťoven spravujících úrazové pojištění zaměstnanců by mohlo přinést do státního rozpočtu více prostředků, které by mohly být následně použity do oblasti prevence a rehabilitace v oblasti BOZP," uvedla Plívová.

O kolik by se měla marže snížit, ani jakým způsobem by toto snížení mělo být provedeno, však Rada vlády ve svém doporučení neuvádí.

V současnosti výši marží upravuje vyhláška ministerstva financí, kterou se stanoví podmínky a sazby zákonného pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Náklady na marži podle ní mohou činit až 13,5 procenta z celkového pojistného zaplaceného zaměstnavateli.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 20.12.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 16:56.