Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Prosinec:

ČSSZ: Základní výměra důchodů se od ledna zvýší o 60 korun (MediaFax)

Kromě seniorů dostanou více peněz také vdovy, sirotci i lidé v invalidním důchodu."Základní výměra důchodu, která je společná pro všechny druhy důchodů, se zvýší z 2 170 Kč na 2 230 Kč měsíčně, tedy o 60 Kč. Procentní výměra důchodu, která je individuální a zjednodušeně řečeno závisí na výši příjmů a délce dob důchodového pojištění, vzroste o 3,9 procenta," uvedl Gejdoš.

Zvýší se také dva zvláštní příplatky k důchodu. O 3,9 procenta více dostanou lidé, kteří k důchodu pobírají příplatek ke zmírnění křivd způsobených komunistickým režimem, i ti, kteří bojovali za vznik a osvobození Československa. Všechny, kterých se zvýšení dávek týká, bude ČSSZ informovat. "Úpravu důchodů provede Česká správa sociálního zabezpečení automaticky a všichni poživatelé důchodů obdrží oznámení o tom, o jakou částku jim byla dávka důchodového pojištění zvýšena," dodal Gejdoš.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.12.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 04:09.