Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Prosinec:

Úřad práce Ostrava: Třetina zaměstnavatelů na Ostravsku porušovala zákon (ČTK)

"Kontroly se převážně zaměřily na nelegální práci, zaměstnávání cizinců, agenturní zaměstnávání, plnění povinného podílu osob se zdravotním postižením, ale také na ochranu zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele," uvedla Kubínová. Největší problémy odhalili v zaměstnávání cizinců jak u samotných firem, tak u personálních agentur.

Firmy často nenahlásily zaměstnávání občanů ze zemí EU nebo pro cizince z jiných zemí neměly vůbec vyřízené pracovní povolení. Také zaměstnávaly lidi, kteří byli v evidenci úřadu práce.

Úřad letos zkontroloval 154 zaměstnavatelů. "Uložené pokuty byly většinou pro závažná a četná porušení pracovněprávních předpisů a tři pořádkové pokuty za to, že zaměstnavatelé nevytvořili základní podmínky k provedení kontroly," uvedla Kubínová. Dvě třetiny pokut dostaly agentury práce, asi čtvrtinu firmy kvůli nelegálnímu zaměstnávání. S ostatními problémovými společnostmi pokračuje úřad v dalším řízení, některé spory se řeší soudně.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.12.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:46.