Důležitá sdělení

 • Ministryně Marksová: Opozice kolem zákona o sociálním bydlení š…

  ilustrační fotoOpoziční strany ODS a TOP 09 zablokovaly v Poslanecké sněmovně projednání návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení. Tímto neustálým obstrukčním jednáním zamezily jeho propuštění do druhého čtení. Hrozí, že projednání zákona v tomto funkčním období sněmovny definitivně znemožní, a to i přesto, že o potřebnosti sociálního bydlení není pochyb a podporuje jej 71 % občanů Česka (jak vyplynulo z nedávného výzkumu agentury MEDIAN).

  „Vystoupení zpravodajky Jitky Chalánkové a dalších poslankyň a poslanců, kteří návrh kritizovali, ukázalo, že ho nemají dobře nastudovaný. Jejich připomínky byly ve většině případů v rozporu s tím, co je v návrhu napsáno,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Návrh v tuto chvíli pravicová opozice blokuje. Čeho se tak bojí, že ho ani nechtějí pustit k dalšímu projednávání?“ dodala ministryně.

Novinky

Plánované události

 • 22. týden

 • Pondělí, 29. května

  Rada vlády pro nestátní neziskové organizace; (Zuzana Jentschke Stőcklová, NM pro řízení sekce soc. a rodinné politiky, Praha).

  9:00 – Jednání 133. Předsednictva RHSD; (Robert Baxa, I.NM pro řízení sekce ICT, Lichtenštejnský palác, Praha).

  10:00 – Jednání 137. Plenární schůze RHSD; (Robert Baxa, I.NM pro řízení sekce ICT, Lichtenštejnský palác, Praha).

  14:00 – Společné jednání RHSD s krajskými tripartitami; (Robert Baxa, I.NM pro řízení sekce ICT, Lichtenštejnský palác, Praha).
 • Úterý, 30. května

  10:00 - TK k zahájení kampaně „Milionový pes“; (Michaela Marksová, hotel Hilton Prague, Pobřežní 1, Praha 8).

  Rada vlády pro záležitosti romské menšiny; (Zuzana Jentschke Stőcklová, NM pro řízení sekce soc. a rodinné politiky, Praha).

  13:00 – Seminář elektronizace zdravotnictví; (Robert Baxa, I.NM pro řízení sekce ICT, Senát PČR, Praha).
 • Středa, 31. května

  10:00 – Jednání vlády; (Michaela Marksová, ÚV ČR, Praha).
 • Čtvrtek, 1. června

  09: 00 – Jednání 53. schůze výboru pro sociální politiku; (Robert Baxa, I.NM pro řízení sekce ICT, Zuzana Jentschke Stőcklová, NM pro řízení sekce soc. a rodinné politiky, Iva Merhautová, NM pro řízení sekce sociálně pojistných systémů, PS PČR, Praha).

  09.00 - Konference „Mýty o předškolní péči“; (Michaela Marksová, Zuzana Jentschke Stőcklová, NM pro řízení sekce soc. a rodinné politiky, Hotel Ambasador Zlatá Husa, Václavské náměstí 5, Praha 1).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 28.5. 2017 v 16:31.